Hírek
2012. Március 31. 14:07, szombat |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
1000 ember sodródik az irányíthatatlan luxushajón
Kigyulladt egy körülbelül ezer embert szállító külföldi luxushajó motorja a Fülöp-szigeteknél, így a hajó irányíthatatlanná vált – közölte szombaton a Fülöp-szigeteki parti őrség.
A hajó egyik tisztje az AP szerint elmondta, hogy a péntek este keletkezett tüzet azonnal eloltották az Azamara Quest kirándulóhajón. Az oltás során egy tengerész megsérült.
A hajó csütörtökön indult Manilából és a malajziai Szandakanba tartott. Jelenleg Palawan sziget és Zamboanga között sodródik. Mentőhajók várhatóan valamikor szombaton érnek el hozzá.
A hajótulajdonos társaságnak, a Royal Caribbean Internationalnek a honlapja szerint az ezer főből 355 a személyzet tagja. Az utasok állampolgársága egyelőre nem ismert.
A hajó kapitánya a Facebookra feltett egy üzenetet, amely szerint egyetlen utasnak sem esett bántódása, és a tenger nyugodt a környéken.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 30. 14:00, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Brit külügyminiszter: rendkívül veszélyes és felelőtlen a román légtér megsértése
Yvette Cooper brit külügyminiszter szerint Oroszország rendkívül veszélyes és felelőtlen magatartást tanúsít a NATO légterének megsértésével, amelynek következményeként ezúttal egy romániai lakóépületet ért találat.
2026. Május 28. 14:00, csütörtök | Külföld
Újabb földrengés volt Horvátországban
Újabb földrengés rázta meg szerda délelőtt Horvátország középső részét, Sziszek (Sisak) térségét. A földmozgást Zágrábban és környékén is érezni lehetett - közölték az európai szeizmológiai szolgálatok.
2026. Május 27. 15:00, szerda | Külföld
Parajd - Ígéretek helyett konkrét megoldásokat sürget egy évvel a katasztrófa után a Hargita megyei önkormányzat elnöke
Ígéretek helyett konkrét megoldásokat és valódi felelősségre vonást sürget a román hatóságok részéről egy évvel a parajdi bányakatasztrófa után Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat elnöke.
