Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2017. November 17. 12:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

200 ezres kölcsönért 5 milliós visszafizetés – Elfogták az uzsorást

200 ezres kölcsönért 5 milliós visszafizetés – Elfogták az uzsorást

Uzsora-bűncselekménnyel gyanúsított kaposvári férfit vett őrizetbe a dombóvári rendőrkapitányság - közölte pénteken honlapján a rendőrség.

A Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint egy dalmand-alsóleperdi nő tett feljelentést, miszerint még 2008-ban kért kölcsön 200 ezer forintot a 44 éves férfitól azzal, hogy az összeg háromszorosát fizeti vissza.

A sértett nem tudta visszaadni a pénzt, ezért a férfi 2017 novemberéig havonta 25 és 100 ezer forint közötti összeg megfizetésére kötelezte, és kilenc év alatt ötmillió forintot vett át tőle.

A gyanúsított többször fenyegetéssel érte el, hogy a nő fizessen, illetve akadályozta meg, hogy feljelentést tegyen - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld

Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel

Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.

2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld

Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében

Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna

Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.