Hírek
2020. Június 29. 15:37, hétfő |
Életmód
Forrás: mti
2012 óta folyamatosan nő a születésszám Magyarországon
Folyamatosan nő a születésszám 2012 óta Magyarországon - mondta a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE) elnökhelyettese hétfőn a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Utassy Jenő közölte, ez a növekedés ott tart, hogy 2020 eddig eltelt minden hónapjában magasabb volt a születésszám, mint 2019 azonos időszakában.
Hangsúlyozta, a gyermekvállalás ugyan nemcsak anyagi kérdés, de ez és a megbecsülés is sokat számít; így nagy súllyal esik latba az is, hogy a kormány sokat segít a családokon, és rengeteg olyan intézkedés született, amely az anyagi körülményeket javítja.
Utassy Jenő példaként említette, hogy a csecsemőgondozási díj (csed) 70 százalékról a kismamák bruttó fizetésének 100 százalékára emelkedik jövő év július 1-jétől.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 03. 10:11, szombat | Életmód
Részleges nap- és holdfogyatkozás, több bolygóegyüttállás is lesz idén
Részleges nap- és holdfogyatkozás, több bolygóegyüttállás, valamint meteorrajok is megfigyelhetők lesznek idén az égbolton.
2026. Január 02. 10:12, péntek | Életmód
Erdő Péter: a békét kérjük az új esztendőben Európa és az egész világ számára
A békét kérjük az új esztendőben mindannyiunk, Európa és az egész világ számára - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek újév napján az esztergomi bazilikában.
2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Életmód
Újévi baba - Kislányok 2026 első vidéki és fővárosi babái
2025. December 31. 07:35, szerda | Életmód
Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban
Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
