Hírek
2022. Június 10. 18:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
70 milliót csalt ki több száz sértettől
Nem jogerősen 4 év 6 hónap börtönre ítélték egy 70 milliós csalássorozat vádlottját; az ügynek több száz sértettje volt - tudatta a Fővárosi Törvényszék közleményben pénteken az MTI-vel.
Azt írták: a Budapesti II. és III. Kerületi Bíróság csütörtökön kihirdetett elsőfokú ítélete szerint a vádlott 2014 és 2017 között Magyarország területén - jogtalan haszonszerzési célból - internetes hirdetéssel úgynevezett "fűtés- és áramdíj nullázó termékcsomag", "rezsicsökkentő", "energiaoptimalizáló", továbbá "környezetbarát házi energiatermelő" rendszer bérletét ajánlotta fel a megtévesztett sértetteknek.
A vádlott azt állította, hogy a cégei által forgalmazott rendszer több energiát termel, mint amennyit a fogyasztó elhasznál, az így megtermelt többletenergiát egy magyar áramszolgáltatónak értékesítik, az ebből befolyt összeg 10 százalékát pedig megkapja az érintett fogyasztó. A megrendelőknek úgynevezett regisztrációs/csatlakozási díjat, azaz rendszerenként 350 ezer - 690 ezer forint közötti összeget kellett megfizetniük. Az ígért környezetbarát házi energiatermelő rendszer tényleges kiépítése végül csak három, bemutatóként szereplő háznál történt meg, a rendszer telepítése ugyanis már a szerződések megkötésekor sem állt szándékában a vádlottnak. A férfi tényleges célja az volt, hogy a sértettek tévedésbe ejtésével, a regisztrációs/csatlakozási díjként megfizetett összegeket megszerezze.
Egy másik vádpont szerint a vádlott 2013 novemberében belépett tulajdonosként egy, a Thaiföldi Királyságban bejegyzett, búvároktatással foglakozó vállalkozásba, majd valótlanul azt állította, hogy olcsón tud szerezni repülőjegyeket a Bécs-Dubaj-Phuket útvonalra, ám célja csak a jelentkezők által repülőjegyre befizetett összegek megszerzése volt.
A férfit 91 rendbeli kisebb kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás és 46 rendbeli nagyobb kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás továbbá, jogtalan elsajátítás és közokirat-hamisítás miatt ítélte 4 év 6 hónap börtönre a kerületi bíróság.
Az elsőfokú ítéletet az ügyészség tudomásul vette, a vádlott és védője azonban felmentésért, illetve enyhébb büntetésért fellebbezett, így az nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 14. 07:15, szerda | Belföld
A Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszán megkezdődött a biztosítóberendezések sötétüzeme
2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll
Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.
2026. Január 14. 07:13, szerda | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás
Az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2026. Január 14. 07:12, szerda | Belföld
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.
