Hírek
2020. Július 03. 10:09, péntek |
Belföld
Forrás: mti
A 2021-es költségvetésről szavaznak
Az Országgyűlés pénteken dönt a kormány 2021-es költségvetésről szóló javaslatáról.
Az ülésnap délelőtt 11 órakor kezdődik, a napirend alapján huszonhat javaslatról szavaznak. A jövő évi büdzsé elfogadása mellett dönthetnek az egyes egyszer használatos műanyagok forgalomba hozatalának betiltásáról, az iskolaőrség bevezetéséről és a tizenharmadik havi nyugdíj visszaépítésével összefüggő módosításokról is.
Kivételes eljárásban szavaznak még az elhunyt olimpiai érmes sportolók özvegyeinek járó életjáradék növeléséről, továbbá újra kísérletet tesznek a jobbikos Brenner Kolomann parlamenti alelnökké választására.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 16:00, kedd | Belföld
Duna House: Nyugat-Magyarországon a panellakások átlagos négyzetméterára csaknem 30 százalékkal nőtt egy év alatt
2026. Május 19. 13:00, kedd | Belföld
Hosszabb nyitva tartással készül a NAV a bevallás utolsó napjaira
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
