Városlista
2026. január 5, hétfő - Simon

Hírek

2012. Január 08. 15:15, vasárnap | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

A gyaloglás erősíti az immunrendszert

A gyaloglás erősíti az immunrendszert

A túlzott testedzés károsítja az immunrendszert és védtelenebbé tesz a megfázás vagy az influenza ellen, a rendszeres, élénk tempójú gyaloglás viszont erősíti a védettséget.

Mike Gleeson, a brit Loughborough-i Egyetem professzora felmérések adatai alapján arra jutott, hogy a napi gyors gyaloglás egyharmaddal csökkenti a felsőlégúti megbetegedések esélyét, míg egy maratoni futás utáni hetekben akár hatszorosára is megnő a megbetegedés veszélye – adta hírül a The Daily Telegraph című brit lap.

A túl sok testedzés ugyanannyira árthat az immunrendszernek, mint a túl kevés. Az immunrendszer sejtjei „természetes testőrökként” gyilkolják, illetve gyilkoltatják a kórokozó vírusokat, felismerik, hogy mely sejtekbe hatoltak be, és azokat öngyilkosságra késztetik. A mérsékelt testedzés elénkíti ezt a „testőrséget”, a stresszes, hosszú fizikai terhelés viszont gyengíti a „gárdát” – fejtette ki Gleeson a Liverpooli Egyetem egy tudományos konferenciáján, hozzátéve, hogy a betegségre való hajlam természetesen függ az egyén genetikai adottságaitól, stressz-szintjétől, táplálkozásától, alvási szokásaitól és egyebektől.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 05. 06:57, hétfő | Belföld

MÁV: csaknem hatvan baleset történt vasúti átjáróban 2025-ben

A figyelmetlen közlekedés és a KRESZ-szabályok megszegése miatt 57 baleset történt vasúti átjáróban 2025-ben - közölte a MÁV-csoport vasárnap délelőtt az MTI-vel.

2026. Január 05. 06:57, hétfő | Belföld

10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére

A 2024-es 32,2 százalékos, majd a 2025-ös 21,2 százalékos emelés után újabb 10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére

2026. Január 05. 06:53, hétfő | Belföld

Több hullámban érkezik havazás január első hetében