Hírek
2024. Szeptember 30. 07:45, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
A hét közepén ismét csapadékosabbá válik az időjárás

A hét még napos, száraz idővel indul, de szerdától ismét több hullámban kell esőre számítani.
A hőmérséklet csúcsértéke már jellemzően 20 Celsius-fok alatt várható a legmelegebb órákban, a hét elején a hidegre hajlamos helyeken pedig akár fagyhat is a hajnali órákban - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfőn országszerte napos idő várható kevés fátyol- és gomolyfelhővel, csapadék nélkül. Elsősorban a Tiszántúlon élénk marad az északi szél, egy-egy erős széllökés sem kizárt, ugyanakkor az ország többi részén többnyire mérsékelt lesz a légmozgás. Az Észak-Dunántúlon már délire fordul az áramlás. A csúcshőmérséklet 14-19 fok között valószínű.
Kedden jobbára gyengén felhős, napos időre lehet számítani, majd a nap második felétől nyugat felől növekszik, vastagszik a felhőzet. Csapadéknak estig még kicsi az esélye, de éjjel a Dunántúlon helyenként már előfordulhat eső, zápor. A déli szél néhol megélénkül. A minimum-hőmérséklet általában 4-9 fok között alakul, de a hidegre hajlamos részeken mínusz 1 és plusz 3 fok közé is lehűlhet a levegő. A csúcsérték 14-19 fok között várható.
Szerdán nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, többfelé várható eső, zápor, nagyobb mennyiségű csapadék a Dunántúlon hullhat. Helyenként megélénkül a délkeleti, majd északkeleti szél. A hajnali 2-11 fokról általában 13-19 fokig emelkedik a hőmérséklet, de a tartósan csapadékos tájakon hűvösebb is lehet.
Csütörtökön nagyrészt erősen felhős vagy borult idő várható, többfelé esővel, záporral. Sokfelé megélénkül, a Nyugat-Dunántúlon helyenként megerősödik az északi szél. A hajnali 6-14 fokról 12-19 fok közé melegszik a levegő.
Pénteken nagyobbrészt erősen felhős idő valószínű, szórványosan előfordulhat eső, záporeső. Sokfelé megerősödik az északi szél. A minimum-hőmérséklet általában 6-12, a maximum 13-20 fok között alakul.
Szombaton jobbára közepesen felhős időre van kilátás, helyenként eleredhet az eső, zápor. Sok helyütt megerősödik az északi szél. Hajnalban 5-12, a délutáni órákban 13-19 fok valószínű.
Vasárnap hajnalban pára- és ködfoltok képződhetnek. Napközben gyengén és erősen felhős területek is lehetnek, néhol előfordulhat eső. Helyenként megélénkül az északi szél. A minimum-hőmérséklet általában 3-11, a csúcsérték 15-20 fok között várható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása
Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.