Hírek
2016. December 09. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
A hétvégén némileg melegebb idő várható, de ónos eső is jöhet
A hétvégén némileg melegebb lesz az időjárás, több helyen 10 Celsius-fok körül alakulnak a maximumok. Pénteken helyenként még előfordulhat ónos eső, a hétvége további részében száraz, többször napsütéses idő várható
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Éjszaka a Dunától keletre még marad a borult, ködös idő, de a Dunántúlon már nagyobb területen csökken a felhőzet, igaz kisebb (zúzmarás) ködfoltok ott is képződhetnek. Pénteken napközben a középső és dél-alföldi területeken is kitisztul lassan az idő, akár hosszabb időre is kisüthet a nap, de az északkeleti területeken még borult maradhat az ég. Az ország legnagyobb részén nem lesz csapadék, de hajnalban és délelőtt nagyjából a Miskolc-Debrecen vonaltól keletre előfordulhat kisebb mennyiségű ónos eső, ónos szitálás, fagyott eső. Elsősorban az ország középső harmadán élénkülhet meg a légmozgás, a főváros tágabb környezetében erős széllökések is. A legalacsonyabb hőmérséklet az ország legnagyobb részén mínusz 6 és mínusz 2 fok között alakul. Napközben általában 5-10 fokig melegszik a levegő, de a Dunántúlon helyenként ennél is melegebb lehet. Ugyanakkor az északkeleti tartósan borult területeken még délutánra is csak mínusz 1 és plusz 4 fok közé emelkedik a hőmérséklet.
A gyenge ónos eső veszélye miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére péntekre elsőfokú figyelmeztetést is kiadott a meteorológiai szolgálat.
Szombaton és vasárnap nem várható csapadék és több-kevesebb napsütésre is számítani lehet. Szombaton viszont északkeleten és esetleg a délnyugati határ közelében is tartósan borult, párás maradhat az idő. Szombaton általában mérsékelt marad a légmozgás, csupán a főváros környékén élénkül meg a szél, de vasárnap nagy területen megerősödik a szél.
Szombaton a minimumhőmérséklet mínusz 5 és plusz 2 fok, a maximumhőmérséklet plusz 2-9 fok között alakul. Vasárnap a leghidegebb órákban mínusz 5 és 0 fok közötti értékekre lehet számítani, napközben általában 5-10, de északkeleten csupán 2-5 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld
Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt
Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt
2026. Május 13. 15:00, szerda | Belföld
A független benzinkutasok üzemanyagellátási nehézségektől tartanak, a Mol stabil üzemanyagellátást ígér
2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés
Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
