Hírek
2011. Augusztus 25. 11:30, csütörtök |
Belföld
Forrás: Reflex Környezetvédő Egyesület
A KlímaSztár 2011 díj nyertesei

A Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség sajtóközleménye – 2011.augusztus 25.
Tizenegy település pályázott az európai minta alapján hazánkban először meghirdetett KlímaSztár (ClimateStar)1 díjra, melyből a zsűri három település Mórahalom, Újszilvás és Veszprém munkáját díjazta, emellett a pályázatot meghirdető Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség az összes pályázó indulását támogatja a jövő évi európai megmérettetésen.
A Magyarországon első alkalommal meghirdetett Európában már többször sikerrel megvalósított KlímaSztár felhíváson, a helyi szintű tevékenységek fontosságát kívánjuk hangsúlyozni. Programunkkal a legjobb, megvalósított helyi – önkormányzatok közreműködésével megvalósított – projekteket díjaztuk, egyben összegyűjtöttük a hazánkban megvalósult jó példákat.
A díjazott, valamint a további beérkezett pályaművek rövid munkacímekkel (a pályázatok bemutatóit részletesen megismerhetik, ha ellátogatnak a www.eghajlatvedelmiszovetseg.hu weboldalra):
- Mórahalom - Mórahalom az éghajlat védelméért – KlímaSztár 2011 díjazott pályázat
- Újszilvás - Újszilvás közintézményeinek fűtési rendszerének korszerűsítése geotermális energia hasznosításával – KlímaSztár 2011 díjazott pályázat
- Veszprém - Városi Energetikai Stratégia - Hivatásforgalmi kerékpárutak - Kolostorok és kertek – KlímaSztár 2011 díjazott pályázat
- Bodrogolaszi – A szelíd víziturizmus fejlesztéséért a Bodrog folyón
- Dévaványa - Zöld Dévaványa
- Mikóháza – Fenntartható falu program
- Parasznya – Klímatudatos Parasznya
- Pilis – PILIS a KlímaBarát város
- Sárrétudvari – Környezettudatosságra törekvés Sárrétudvariban
- Szekszárd – Szekszárd a Klímabarát Település
- Tényő - Élhető vidék, zöldülő vidék - középpontban a környezet Tényőn
A beérkezett pályázatokat az Éghajlatvédelmi Szövetség társadalmi szervezeteinek szakértői bírálták el és hozták meg konszenzussal javaslatukat a díjazottakra vonatkozóan. A KlímaSztár 2011 díjául Sándor József Péter – „Alkotász” hulladéküveg felhasználásával elkészített egyedi szobrai szolgálnak.
Bővebb információ, a KlímaSztár programról: Lajtmann Csaba elnök, Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség – 96/316-192, 30/232-6658
A három díjazott település pályázatával kapcsolatban:
Mórahalom: Balogh László kabinetvezető, (tel.: 62-281-022/fax: 62-281-244)
Újszilvás: dr. Petrányi Csaba polgármester, (tel.: 06-53/387-001/fax: 06-53/587-519)
Veszprém: Józsa Tamás kabinetfőnök (88/549-224)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 20. 08:03, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: ma durva nap lesz Luxembourgban
2025. Október 20. 08:00, hétfő | Belföld
Rétvári Bence: a teljesítményarányos bérezéssel már 6000 tanár keresete emelkedett egymillió forint fölé
A teljesítményarányos bérezéssel már 6000 tanár keresete emelkedett egymillió forint fölé - közölte a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára vasárnap az MTI-vel.
2025. Október 20. 07:59, hétfő | Belföld
Felhős, de enyhe idő várható a héten
Jellemzően felhős, olykor esős, szeles, de az átlagosnál enyhébb idő várható a héten, a hőmérséklet csúcsértéke a hét közepén már 20 Celsius-fok körül alakul és szerdától a hajnali fagyok is megszűnnek.
2025. Október 19. 08:59, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 42. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: