Hírek
2012. Február 10. 07:20, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A tervek szerint 168 járás, illetve 7 fővárosi körzet jön majd létre
A járások kialakításának részleteiről és a területi államigazgatás átalakításáról tartott előadást Zöld-Nagy Viktória területi közigazgatásért és választásokért felelős helyettes államtitkár...
Csütörtökön, a Fejér megyei polgármesteri fórumon.
Zöld-Nagy Viktória az előzményekről szólva elmondta, hogy az államigazgatási feladatok felülvizsgálata folyamatosan napirenden volt. Ennek keretében el kellett különíteni a tisztán önkormányzati és állami feladatokat, melyek természetesen nem lesznek teljesen átjárhatatlanok a jövőben. Hangsúlyozta, hogy a szereplők egy része képes lenne ellátni az államigazgatási feladatokat, azonban a rendszer egésze nem működik hatékonyan. Az átalakítás folyamatos monitorozással történik, és az esetleges változtatások lehetőségét is magában foglalja.
A járási hivatalokról szólva leszögezte: azok célja, hogy a megyei szintnél alacsonyabb szinten ellátandó államigazgatási feladatok minden magyarországi állampolgár számára elérhetőek és magas színvonalúak legyenek. A járásokról szóló koncepciót társadalmi egyeztetésre bocsátották, mely január 29-én lezárult, és melynek folyamán mintegy 757 észrevétel érkezett – emlékeztetett, hozzátéve, hogy ezek feldolgozása folyamatos.
A helyettes államtitkár arról is beszélt, hogy várhatóan péntekig az országgyűlés elé kerül a - tervek szerint - 2013. január 1-én hatályba lépő, járások kialakításával összefüggő első törvényjavaslat-csomag, mely törvényi szinten szabályozott hatásköri feladatokat is fog tartalmazni. A tervek szerint 168 járás, illetve 7 fővárosi körzet jön majd létre. A járási székhelyekről és illetékességi területekről szóló kormányrendeletet márciusban tervezik elfogadni.Kitért arra is, hogy a 2013-tól induló új kormányablakok rendszere – a tervek szerint – már valóban egyablakos ügyintézést tesz majd lehetővé.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet
Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll
A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.
2026. Augusztus 02. 05:00, vasárnap | Belföld
Ceuta - Orbán Anita: Magyar Péter is aláírta a spanyol miniszterelnök migrációs politikáját bíráló levelet
Magyar Péter miniszterelnök is aláírta 21 európai uniós állam- és kormányfővel együtt a Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök migrációs politikáját bíráló levelet - közölte Orbán Anita külügyminiszter a Facebookon szombaton.
