Hírek
2011. November 23. 15:47, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A túl sok és a kevés só is árthat a szívnek

Annak ellenére, hogy napjainkban a túl sok só fogyasztása okozza a legtöbb problémát, a kutatók felhívják a figyelmet arra, hogy egyes esetekben a túl kevés só is egészségügyi gondokat okozhat.
Elmondásuk szerint ugyanis a cukorbetegek és a szívbetegek esetében a só megvonása majdnem olyan veszélyes lehet, mint a sófogyasztás túlzásba vitele.
Jelenleg naponta az emberek akár 6000-7000 milligramm sót is elfogyasztanak, ami az ajánlott mennyiség (3000 milligramm) kétszerese. A szakemberek szerint ezt a hatalmas mennyiséget mindenképpen csökkenteni kellene, aki azonban már most is betartja a normál határértéket, az ne csökkentse tovább a sóadagját - írja a Journal of the American Medical Association.
Ezt támasztják alá a legújabb kutatások is, amelyek során olyan embereket vizsgáltak, akik az ajánlottnál több vagy kevesebb sót fogyasztottak. A túl sok só az adatok szerint növelte a szívbetegségek, a stroke, a szívinfarktus és a szívelégtelenség miatti halálozás esélyét. Ugyanakkor a túl kevés só elfogyasztása is növelte annak az esélyét, hogy valaki szívelégtelenségben vagy szívbetegségben haljon meg.
A szakértők szerint utóbbi jelenség oka, hogy a ma élő lakosság már alapvetően nagyobb eséllyel lesz szívbeteg, mint a korábbi generációk, éppen ezért óvatosan kell bánni a sómegvonással is. Különösen azoknak kell odafigyelniük a normál sóbevitelre, akik szívbetegek, vesebetegek, cukorbetegek vagy túl magas a vérnyomásuk.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt