Hírek
2023. Április 22. 14:40, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Áder János: a Kárpát-medencében drasztikus hatásai lesznek a klímaváltozásnak
A klímaváltozás következményei a Kárpát-medencében az előrejelzettnél hamarabb érezhetők lesznek, drasztikus változások várhatók - mondta Áder János volt köztársasági elnök, a Kék Bolygó Alapítvány kuratóriumi elnöke a Föld napja alkalmából a Mathias Corvinus Collegium által szervezett eseményen, Budapesten szombaton.
Áder János középiskolásoknak tartott előadásában kiemelte, hogy a klímaváltozás hatásainak 80 százaléka a vízen keresztül lesz érezhető. Magyarországon egyszerre tapasztalható a sok víz és a kevés víz problémája: miközben 2013-ban még az áradás okozott nehézségeket, három éve aszály sújtja az országot - mondta.
A tavalyi szárazság miatt az ország bizonyos területein 80-100 centiméter mélységben eltűnt a víz a talajból, mindez 1000 milliárd forint feletti kárt okozott a mezőgazdaságban, továbbá tízszer annyi terület égett le bozóttüzek következtében a korábbiakhoz képest - mutatott rá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
