Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2018. Január 02. 07:22, kedd | Belföld
Forrás: mti

Alkohol miatt történt a legtöbb baleset szilveszterkor

Alkohol miatt történt a legtöbb baleset szilveszterkor

Az alkoholfogyasztással összefüggő balesetek voltak többségben a mentők szilveszteri, újévi riasztásai között - mondta az Országos Mentőszolgálat kommunikációs igazgatója az M1 aktuális csatorna hétfő esti műsorában.

Sokan vannak, akik szilveszterkor nem tudják hol a mérték, és riasztó, hogy nemzetközi szinten és Magyarországon is egyre több köztük a fiatalkorú - jegyezte meg Győrfi Pál.

Szilveszterkor jellemzően háromezer körüli riasztást kapnak a mentők országszerte, idén ez a szám 3100-nál is több volt. Az esetek között volt szülés, újraélesztés, és több közúti balesethez is riasztották a mentőket. Ezek mellett idén is több baleset történt pirotechnikai eszközök miatt, melyekben könnyebben, de gyermekek is sérültek - jegyezte meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.