Városlista
2026. február 21, szombat - Eleonóra

Hírek

2022. Február 08. 17:04, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Állatkínzó nő ellen emeltek vádat

Állatkínzó nő ellen emeltek vádat

Állatkínzás miatt vádat emelt a Pécsi Járási Ügyészség egy helyi nő ellen, aki élelem nélkül zárt egy melléképületbe kutyakölyköket - tájékoztatta a Baranya Megyei Főügyészség kedden az MTI-t.

A nő vemhes kutyája 2020 őszén hét kölyköt ellett, amelyeket a vádlott nem akart megtartani. Kettőt elajándékozott, a maradék ötöt pedig - amikor már nem szoptak - az udvarán álló melléképületbe zárt. Nem gondoskodott arról, hogy ételhez jussanak, így a kiskutyák kóros mértékben lesoványodtak, az egyik pedig elpusztult, miután megevett egy szivacsot.

A házhoz bejelentésre mentek ki a rendőrök, akik a lesoványodott kutyakölyköket egy állatvédő egyesülethez szállították - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.

2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.

2026. Február 21. 08:45, szombat | Belföld

Választás 2026 - Orbán Balázs: a tét béke vagy háború