Hírek
2016. Február 20. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Árvíz - már 677 kilométer védvonalat felügyelnek
Az Országos Műszaki Irányító Törzs (OMIT) legfrissebb adatai szerint 677 kilométer árvízi védvonalat felügyelnek a folyók mentén és 58 600 hektár területet érint a belvíz.
Láng István, a törzs vezetője pénteken a Kossuth Rádió reggeli műsorában elmondta, hogy levonuló árvíz tapasztalható a folyókon, a Sajón várnak még árhullámot, a tetőzés péntek délután várható.
A 677 kilométer árvízi védvonalból 160 kilométert éjjel-nappal figyelnek.
A Berettyó árad, és tovább nehezíti a helyzetet, hogy ez a folyó a belvizes terület közepén folyik és ide emelik át a kiszivattyúzott belvizet is.
Jelenleg 58 600 hektárt érint a belvíz, ebből 31 ezer hektár a szántó, a hétvégén várhatóan még növekedni fog az elöntött terület nagysága.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 25. 08:36, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul május utolsó hete, a hőmérséklet csúcsértéke meghaladhatja a 30 Celsius-fokot.
2026. Május 25. 08:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben?
Vajon mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben? - tette fel a kérdést a miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap.
2026. Május 25. 08:31, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a V4 országok célja a fenntartható vasúti közlekedés megteremtése
2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése
Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.
