Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2012. Augusztus 17. 15:10, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Augusztus 20. - Meteorológia: nappal kánikula várható, túlnyomóan derült lesz az idő

Augusztus 20. - Meteorológia: nappal kánikula várható, túlnyomóan derült lesz az idő

Az augusztus 20-i állami ünnepi rendezvények idején igazi kánikula várható, országszerte 32-35 fok lesz, túlnyomóan derült lesz az idő, záport, esetleg zivatart okozó hidegfront kedden súrolja az országot - mondta Bonta Imre, az Országos Meteorológiai Szolgálat Előrejelzési Főosztályának vezetője pénteken az MTI-nek.

Az előrejelzés szerint vasárnap is többnyire derült, napos idő várható, csapadék nélkül. A szél erőssége is csak mérsékelt lesz. A hőmérséklet legalacsonyabb értéke 12 és 18 fok között valószínű, a délután órákban 28-33 fokig melegedhet az idő.
Bonta Imre kifejtette: hétfőn napos, meleg idő várható. A délnyugatias szél is csak néha élénkülhet meg. A hajnali órákban országszerte 13-19, Budapesten 17 Celius-fok várható. Délutánra országszerte 32-35, Budapesten 34 fokig emelkedhet a hőmérséklet.
Kedden súrolhatja az országot egy hidegfront, amely következtében északon lehet néhol zápor, zivatar. Ezzel együtt a hőség fokozódik, szerdán és csütörtökön már 34-38 fokig emelkedhet a hőmérséklet - mondta Bonta Imre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg

2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország

A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.