Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2017. Október 17. 07:00, kedd | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Az amerikai elnök ismételten tagadta a szexuális zaklatás vádját

Az amerikai elnök ismételten tagadta a szexuális zaklatás vádját

Donald Trump amerikai elnök hétfőn este ismételten tagadta a szexuális zaklatás vádját, amelyet a tavalyi elnökválasztási kampányban hoztak fel ellene.

Trump hamis információnak minősítette a vádaskodást: "csak annyit mondhatok, hogy ezek teljességgel hamis és kitalált információk".

Az elnök újságírók kérdéseire válaszolt így, miután nyilvánosságra került, hogy az őt tavaly zaklatással megvádoló nők egyike bírósági úton kérte a választási kampányban felmerült vádakról szóló valamennyi dokumentum kiadását. A New York állam legfelső bírósága hétfőn büntetés terhe mellett szólította fel Trump munkatársait a kért dokumentumok benyújtására.

A dokumentumokat Summer Zervos kérte, aki 2005-ben Donald Trump NBC televízióban sugárzott valóságshowjának egyik szereplője volt, és tavaly novemberben - napokkal a november 8-án tartott elnökválasztás előtt - összehívott sajtóértekezleten azt állította, hogy Trump még 2007-ben megsimogatta és megpróbálta erőszakosan megölelni őt egy Los Angeles-i szállodában.

Donald Trump már tavaly tagadta a történetet, és hazugsággal vádolta Zervost és más nőket is. Emiatt Summer Zervos márciusban hitelrontásért indított pert ellene New York államban, és ehhez a perhez kérették be a tavalyi választási kampányban elhangzott vádakról szóló valamennyi dokumentumot.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 10:57, péntek | Külföld

\"Teljes lezárásra\" tettek felhívást a szerbiai egyetemisták

A szerbiai városok teljes lezárására szólították az embereket a hónapok óta tiltakozó szerbiai egyetemisták, akik pénteken egyebek mellett Belgrád, Újvidék és Nis blokádját tervezik.

2025. Július 02. 07:46, szerda | Külföld

Donald Trump: Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet feltételeit

Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet véglegesítéséhez szükséges feltételeket - közölte Donald Trump amerikai elnök kedden.

2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld

27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát

Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát