Városlista
2026. június 23, kedd - Zoltán

Hírek

2011. Július 18. 07:41, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Az óriáspandák titkos élete

Az óriáspandák titkos élete

A tudósok részletes kutatások után nemrégiben felfedezték, hogy a hím és a nőstény óriáspandák valójában egymástól távol, teljesen különböző élőhelyeken élnek.

 A felfedezés a szakemberek szerint sokat segíthet a vadon élő pandák védelmében, valamint abban is, hogy hogyan engedjék szabadon a fogságban élő állatokat.

A kutatók a kínai Liangshan-hegységben tanulmányozták az óriáspandák mozgását - elsősorban szemtanúk segítségével és az állatok által hátrahagyott ürülék elemzésével. Az ürülék további fontos szerepet is játszott a tanulmányban, hiszen ebből a tudósok meg tudták állapítani az állatok nemét is - írja a Journal of Zoology.

Végül arra a következtetésre jutottak, hogy míg a nőstény pandák sokkal szívesebben élnek a magasabban fekvő tűlevelű erdőkben, illetve a meredekebb hegyoldalakon található vegyes erdőségekben, addig a hímek hatalmas területeket vándorolnak be.

A szakemberek szerint erre az a magyarázat, hogy a nőstényeknek biztos helyekre van szükségük az utódok világra hozásához és a kicsik felneveléséhez, és az is fontos szempont, hogy a bambusz utánpótlás folyamatos legyen - a hímek ezzel szemben szabadon vándorolhatnak. Ez azonban azt is jelenti, hogy a nőstényeket és a kölyköket sokkal súlyosabban érinti az élőhelyek zsugorodása, amire a jövőben a környezetvédőknek jobban oda kell figyelniük.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: kutatás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.