Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2011. Július 13. 07:21, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Beindult a Szentendrei Nyár

Beindult a Szentendrei Nyár

Idén 51. alkalommal rendezik meg Szentendre hagyományos nyári fesztiválját Szentendrei Nyár címmel.

Kiállítások, koncertek és színi előadások is várják az érdeklődőket. A programsorozat a „Szentendre Éjjel-Nappal Nyitva” című, többnapos rendezvénnyel zárul augusztus 28-án.

Július 8-án, pénteken az Anconai szerelmesek című darabbal vette kezdetét az egy hónapos rendezvénysorozat, amely megalkotói, és a mostani működtetők szándékai szerint is a kultúra majd' minden rétegéből kínál programokat.

A sorozat gerince a Szentedrei Teátrum előadássorozata. A színházkedvelő közönség könnyen megtalálhatja kedvencét, hiszen műsoron lesznek vígjátékok, prózai darabok, gyermekműsorok és táncszínházi darabok is. Ezeket az ország legkiválóbb társulatai prezentálják a nagyérdeműnek.

A zene szerelmeseinek sem kell csalódniuk, hiszen koncertek széles választéka várja őket is, ha a városba utaznak. Július 29-én jazzfesztivál, augusztus 14-én a „Vidám nyáresti koncert” című egyveleg, Szent István király ünnepén pedig Szentendre Város Fúvószenekara ad ünnepi koncertet. Ezek mellett minden szombat este új zenei élmények várják az érdeklődőket a Barcsay-udvarban.

A minőségre garancia, hogy 2009 decemberében a Magyar Művelődési Intézetben az elsők közt kapta meg a programsorozat a Kiváló Minősítésű Művészeti Fesztivál címet.

További információ és a részletes program a linkre kattintva elérhető.

OrientPress Hírügynökség
Kép: Szentendrei Nyár és Teátrum weboldala

Címkék: fesztivál

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet