Hírek
2020. Június 29. 17:06, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Cseh embercsempészt tartóztattak le Vas megyében
Letartóztatott a Szombathelyi Járásbíróság egy embercsempészéssel gyanúsított cseh férfit, aki Magyarországon keresztül Ausztriába próbált meg eljuttatni hat, magát szír állampolgárnak valló embert
- közölte Székely Tamás megyei főügyészhelyettes hétfőn az MTI-vel. A gyanú szerint a férfi a szerb-magyar határ közelében egy erdős területen vette fel járművébe a hat illegális migránst azzal a szándékkal, hogy fejenként ezer euróért Bécsbe vigye őket. A rendőrök azonban szerda éjjel Felsőszölnökön - a magyar-szlovén-osztrák hármashatár közelében - egy közúti ellenőrzés során megállították és elfogták őket - tartalmazza a főügyészségi közlemény.
Székely Tamás hozzáfűzte: a járásbíróság az ügyészségi indítvánnyal egyezően a szökés, valamint a bizonyítás meghiúsításának veszélye miatt rendelte el egy hónapra a gyanúsított letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni
Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.
