Városlista
2025. augusztus 5, kedd - Krisztina

Hírek

2011. Augusztus 18. 07:13, csütörtök | Külföld
Forrás: OrientPress

Csökkent az infláció az eurozónában

Csökkent az infláció az eurozónában

Lassult az eurozóna inflációja, a kontinenst sújtó adósságválság és az ingadozó világgazdasági teljesítmény visszavetette a fogyasztói árak növekedését.

Az európai kormányok csökkentették a kiadásaikat, ez azonban alááshatja a régió gazdasági talpraállását.

Az inflációs ráta a 17 tagú zónában évesítve 2,5 százalékra esett a júniusi 2,7 százalékról, ez továbbra is az Európai Központi Bank 2 százalékos célja felett van, immár nyolc hónapja. A térség nagyobb gazdaságú országait tekintve Németországban 2,4 százalékról 2,6 százalékra, Franciaországban 2,3 százalékról 2,1 százalékra, Olaszországban 3 százalékról 2,1 százalékra változott az infláció, míg Spanyolországban stagnált a fogyasztói árszínvonal. Az eurozónában 0,2 százalékkal bővült a gazdaság a második negyedévben, míg az év első időszakában 0,8 százalékkal. Ez 2009-es válságból való kilábalás időszaka óta a legrosszabb negyedéves teljesítménye a zóna gazdaságának.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: eurozóna

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld

Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt

Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.

2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában

Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.

2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.

2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld

Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva

Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.