Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2020. Február 05. 07:22, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok

Csomagküldőn keresztül terjesztették a drogot

Csomagküldőn keresztül terjesztették a drogot

Csomagkézbesítő szolgálatokkal szállíttatott kábítószert egy kínai és egy vietnámi férfi - közölte a rendőrség.

Jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem miatt folytat eljárást egy 41 éves kínai és egy 32 éves vietnámi férfivel szemben a rendőrség. A gyanúsítottak a legtöbb csomagot Magyarországon vették át, vagy innen továbbították, a kábítószer jelentős részét pedig Budapesten árulták – közölte a rendőrség.

Egy Magyarországról álnéven feladott, több mint 3 kilogramm kábítószert tartalmazó küldeményt a német hatóság a lipcsei repülőtéren foglalt le még 2019 márciusában. Decemberben egy Spanyolországról Magyarországra érkező csomag ellenőrzésekor a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai 10 kilogramm kannabiszt találtak.

A korábban már a rendőrök látókörébe került vietnámi gyanúsítottat az egyenruhások január 23-án Budapesten a X. kerületben fogták el. Ruházatából metamfetamin került elő, az általa használt két lakás átkutatásakor pedig a nyomozók majd egy kiló összsúlyú metamfetamin tartalmú tablettát és összesen 7 és fél kiló kábítószergyanús növényi anyagot, illetve kábítószerkereskedelemhez használt eszközöket foglaltak le. A férfit őrizetbe vették, a bíróság azóta letartóztatta.

Bűntársát hétfőn a X. kerületben fogták el. Lakásán kábítószergyanús anyagok, hamis okmányok és hamis eurók kerültek elő.

Mivel a gyanúsított találkozott olyan személlyel, aki nemrég Kínában járt, a koronavírus miatt érvényben lévő protokoll alapján a mentőszolgálat munkatársai megvizsgálták – azonban további intézkedés nem volt szükséges. A kábítószer-kereskedelemmel és közokirat-hamisítással gyanúsított férfit ugyancsak őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását a rendőrök.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.