Városlista
2025. július 13, vasárnap - Jenő

Hírek

2014. Október 22. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

D-vitaminnal enyhíthetők az ekcéma tünetei

D-vitaminnal enyhíthetők az ekcéma tünetei

A naponta szedett D-vitamin segíthet az ekcémával küzdő gyerekek tüneteinek enyhítésében, amelyek a tél közeledtével súlyosbodhatnak - állítja egy új tanulmány, amelyről aHealth Dayszámol be.

A krónikus bőrgyulladás, más néven az atópiás dermatitis tünetei télen általában súlyosbodnak, amelynek jelei a bőrszárazság, a gyulladás, az intenzív viszketés és a gyakori fellángolás. A szakértők szerint rajtuk segíthet a naponta szedett D-vitamin, ami olcsó, szinte mindenhol kapható és biztonságos.

A mostani kutatás keretében a Mongol Orvostudományi Egyetem kutatói 107 atópiás dermatitisben szenvedő gyerek, illetve tinédzser állapotának változását követték nyomon. A résztvevőket véletlenszerűen két csoportra osztották: egy részüknek naponta adtak D-vitamint, míg másik felük placebót kapott.

Egy hónap elteltével a vitamint kapott csoport tagjainál mintegy 29 százalékkal csökkentek a tünetek, míg a placebót kapottaknál ez az arány 16 százalékos volt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 12. 08:43, szombat | Belföld

Vihar - Helyreállította az áramszolgáltatást az E.ON

2025. Július 11. 09:12, péntek | Belföld

A Mondeléz átadta legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkját Székesfehérváron

A Mondeléz International csütörtökön hivatalosan is átadta új napelemparkját székesfehérvári gyárának területén: a 2,3 millió dolláros beruházásból a cégcsoport legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkja jött létre.