Városlista
2025. február 17, hétfő - Donát

Hírek

2012. Április 18. 07:23, szerda | Bulvár
Forrás: STOP / Új Ász

Damu Roland képtelen lábra állni?

Damu Roland képtelen lábra állni?

A gyógyszerektől sem javul a pszichiátrián fekvő, szívbeteg Damu Roland állapota, akit orvosai haza sem engedtek hétvégére.

A négy és fél év börtönbüntetésre ítélt sorozatsztár ügyvédje továbbra is bízik a felmentésben, ezzel tartja a lelket Rolandban is, aki betegtársai szerint (!) nem követett el nemi erőszakot.

Ügyvédje tegnap meglátogatta a közel két hete pszichiátrián fekvő, de szívbetegséggel is kezelt Damu Rolandot. A színész maga kérte, hogy a pótapjaként emlegetett védője menjen be hozzá a kórházba.

- Rosszul van Roland. Sőt, úgy látom, hogy egyre rosszabbul, a hétvégi eltávozásra sem engedték ki. Mindennap beszélünk telefonon, és vasárnap arra kért, látogassam meg, mert félelmei vannak, és én másnap teljesítettem a kérését. A kardiológiai és a pszichiátriai problémái közül az utóbbi súlyosbodott, a kezelőorvosával is konzultáltam, aki azt mondta: olyan súlyú az állapota, hogy egyelőre szó sem lehet arról, hogy kiengedjék. Roland külsején is látható, hogy nagyon nincs jól, sápadt és kába a gyógyszereitől - mesélte az Új Ásznak dr. Ruttner György, aki a tegnapi postával még mindig nem kapta kézhez a másodfokú ítéletet, márpedig e nélkül nem nyújthatják be a felülvizsgálati kérelmet. Pedig Damunak a felmentésben van minden bizodalma.

- Csak azzal tudom tartani benne a lelket, hogy amint megérkezik a dokumentum, azonnal a Kúriához fordulunk, mely - reményeim szerint - megfelelő jogorvoslatot fog adni. Vasárnap lejárt az igazságügyi orvosszakértői vélemények beadásának a határideje, és ezen a héten a bíróság eldönti, jogosnak tartják-e halasztási kérelmünket a börtönbüntetés megkezdése alól. Szerencsére a kórházban pozitívan állnak Rolandhoz a betegtársai, az a tapasztalata, hogy bíznak az ártatlanságában és meggyőződésük, hogy nem követte el a nemi erőszakot. Nem érte semmilyen bántás, amióta bent van, ami némileg könnyít a helyzetén - tette hozzá a sztárügyvéd.

Új Ász / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 16. 08:56, vasárnap | Bulvár

Ferenc pápának szigorú pihenést írtak elő, nem tartja meg vasárnapi beszédét

Ferenc pápának szigorú pihenést írtak elő az orvosok a mielőbbi gyógyulás érdekében, ezért hagyományos vasárnapi beszédét sem tartja meg - közölte a Szentszék szombat este.

2025. Február 14. 07:31, péntek | Bulvár

Szájer József a köztévé műsorában szerepelt

A botrányos körülmények között a közélettől visszavonult politikus a németországi politikai helyzetet elemezte.

2025. Február 12. 07:49, szerda | Bulvár

Művészetek Völgye- A Franz Ferdinand lesz a sztárfellépő

A Franz Ferdinand lesz a zenei kínálat sztárfellépője idén a Művészetek Völgyében. A fesztivált július 18-tól 27-ig rendezik meg a Balaton-felvidéken, Kapolcson, Taliándörögdön és Vigántpetenden - közölték a szervezők kedden az MTI

2025. Február 06. 07:49, csütörtök | Bulvár

KIM: 80 millió forintos támogatásból alkotóházként újul meg Gobbi Hilda villája

A Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) döntése alapján 80 millió forintos támogatásban részesül a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola Alapítvány, hogy felújítsák Gobbi Hilda egykori visegrádi villáját.