Hírek
2016. December 07. 14:11, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Drágák lehetnek a gyorskölcsönök
Jobb elkerülni a hitelfelvételt, mivel egyes konstrukciók elég drágák is lehetnek, a gyorskölcsönök, személyi kölcsönök esetén akár a felvett hitel csaknem dupláját kell visszafizetni a futamidő végén
- mondta Fülöp Zsuzsanna, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) felügyeleti szóvivője az M1 aktuális csatornán szerdán.
Ennek oka, hogy az egyes kényelmi szolgáltatásokat, például az otthoni ügyintézés díját a teljes hiteldíj-mutatóba (thm) nem számolják bele - magyarázta.
A hitelfelvételtől a szerződéskötéstől számított 14 munkanapon belül el lehet állni, ha még nem folyósították az összeget - mondta. Ha már megtörtént a folyósítás, akkor is felmondható 14 napon belül a szerződés, de ekkor 30 napon belül egy összegben az időarányos hitelkamattal együtt vissza kell fizetni a teljes felvett összeget. A hitelszerződés felmondása vagy az elállás nem befolyásolja a megkötött vásárlási szerződést - jegyezte meg.
A nagyobb értékű műszaki elektronikai cikkekhez gyakran ajánlanak fel kiterjesztett garancia biztosítást vagy termékbiztosítást - mondta, megjegyezve, hogy a szavatosság vagy a jótállás feltételei nagyban különböznek ezektől a biztosítási szerződésektől. Utóbbiak jellemzően tartalmaznak kizárt kockázatot, fedezeti limitet, és kárenyhítési kötelezettséget is róhatnak a fogyasztóra. Érdemes ragaszkodni az írásbeli tájékoztatóhoz és a biztosítási kötvény átadásához ezekben az esetekben - tanácsolta.
Elmondta, a pénzügyi tudatosságban egész Európában "van még hova fejlődni", a fogyasztók jellemzően már csak baj esetén fordulnak a hatósághoz segítségért, kevésbé tekintenek előre. A felügyelet azt javasolja, hogy áruhitel, vagy folyószámlahitel-felvétel, gyorskölcsön vagy akár hitelkártya igénylés előtt tájékozódjanak az MNB fogyasztóvédelmi oldalán.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
2026. Július 25. 05:00, szombat | Belföld
Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton
Az előzetes adatok alapján szombat hajnalban megdőlt az országos hajnali hidegrekord, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Lénárddarócon 4,6 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet
