Városlista
2026. január 5, hétfő - Simon

Hírek

2017. Június 26. 18:18, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Dunába esett két kisgyerek Budapesten, egyiküket még keresik

Dunába esett két kisgyerek Budapesten, egyiküket még keresik

Kimentettek egy tíz év körüli kisfiút a Dunából a XXII. kerületben hétfő délután, egy hasonló korú kislányt még keresnek - közölte a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-vel.

Kisdi Máté közölte: a két gyerek fürdeni ment a Dunába. A fiút egy közelben horgonyzó uszály legénysége mentette ki a folyóból, a mentők kórházba vitték. A lányt nagy erőkkel keresik. A helyszínen van a katasztrófavédelem hajója és búvárszolgálata is.

Címkék: budapest, duna, gyerek

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 04. 09:23, vasárnap | Belföld

Tavaly csaknem 1700 bejelentés érkezett a Magyar Honvédség tűzszerész ügyeletére

Mozgalmas évük volt a Magyar Honvédség tűzszerészeinek, a riasztások száma tavaly is elérte az egy évvel korábbit, megközelítve az 1700-at - közölte a Honvédelmi Minisztérium szombaton az MTI-vel.

2026. Január 03. 10:10, szombat | Belföld

11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum

Január 1-jétől 11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum, a minimálbér-emeléssel párhuzamosan számos szociális ellátás összege is emelkedik

2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld

NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.