Hírek
2018. Április 15. 05:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: police.hu
Egy nap alatt négy betörő, egy orgazda
A salgótarjáni nyomozók beazonosították és elfogták a salgótarjáni és a ceredi betörőket.
A Salgótarjáni Rendőrkapitányság nyomozói április 13-án fogták el több, a közelmúltban elkövetett betöréses lopás és más bűncselekmények feltételezett elkövetőit.
Egy állampolgár tett bejelentést április 6-án, miszerint egy salgótarjáni lakásba ismeretlen személyek betörtek. A rendőrök a nyomozás eredményeként beazonosították és elfogták a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható T. Martin 22 éves és Sz. Tibor 19 éves salgótarjáni lakosokat, akik a bejelentést megelőző időben a lakás ajtaját – a tulajdonos távollétében – befeszítették és onnan két televíziót tulajdonítottak el. A rendelkezésre álló adatok alapján a két férfi a készülékeket egy 29 éves mátraszelei férfi részére értékesítette.
A rendőrök a három férfit a Salgótarjáni Rendőrkapitányságra előállították, T. Martint és Sz. Tibort lopás vétség, míg Sz. R. Bélát orgazdaság vétség megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként.
A nyomozók lopás vétség kísérlet megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként az előállított D. A. Ferenc 27 éves salgótarjáni lakost, aki a beszerzett adatok alapján április 4. és április 6. közötti időben – azzal a céllal, hogy onnan különböző tárgyat tulajdonítson el – berúgta egy salgótarjáni lakás ajtaját és oda bement. A férfi a lakásba kutatás végzett, de onnan nem tulajdonított el semmit.
A nyomozók beazonosították és a rendőrkapitányságra előállították azt a 14 éves fiút is, akit lopás bűncselekmények és rongálás vétség megalapozott gyanúja miatt hallgattak ki gyanúsítottként. A fiatalkorú megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2018. április 13-át megelőző időben egy ceredi családi ház bejárati ajtajának üvegét betörte és az ingatlanból rádiós magnót, hősugárzót, hajsütővasat, számológépet és egyéb használati tárgyakat tulajdonított el. A fiú februárban egy ceredi italbolt ablakát feszítette be, majd azon át a helyiségbe bemászott és az ott talált lemezkazettából nagy összegű készpénzt vett magához. A fiatalkorú pár nappal ezt megelőzően Szilaspogonyban, egy önkormányzat tulajdonát képező – egyedi, fából készült – buszmegálló oldalsó borítását is megrongálta.
A salgótarjáni nyomozók a megtartott házkutatások során a bűncselekményekből származó tárgyak egy részét lefoglalták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet
Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll
A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.
