Hírek
2011. Augusztus 30. 14:25, kedd |
Belföld
Forrás: HírTV
Egyre inkább növekednek az adósságok
Egyre többel tartoznak az áram- és gázszolgáltatóknak az önkormányzatok is - a Magyar Nemzetnek az E.ON szóvivője elmondta: áprilisban volt a legmagasabb a helyhatóságok adóssága, ami elérte a másfél milliárd forintot.
Az állami normatívák átutalásával júniusban némileg csökkent ez az összeg, azonban a következő hónapban újra növekedésnek indult. A Tigáz több mint 820 millió forint lejárt tartozásról számolt be, de az adósságok növekedését tapasztalta az ELMŰ-ÉMÁSZ is. Az EDF Démász szerint idén már olyan önkormányzatok is késve fizettek, amelyek korábban határidőre teljesítették kötelezettségeiket. (rá)
Magyar Nemzet, hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 11:00, szombat | Belföld
Megjelent az új tanév rendje a Magyar Közlönyben
2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak
Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.
2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld
Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre
2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
