Hírek
2019. Szeptember 02. 18:06, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Egyre népszerűbb az iskolákban a pénzügyi nevelés
A tankönyvrendelések adatai alapján egyre több iskola érdeklődik a pénzügyi neveléshez kapcsolódó tankönyvek iránt - közölte a Magyar Nemzeti Bank hétfőn az MTI-vel.
Az előző tanévben 1500 iskolában 200 ezer diák tanulhatott pénzügyi ismereteket a Pénziránytű Alapítvány pénzügyi-gazdasági kiadványaiból, a hétfőn kezdődő tanévre pedig további 68 ezer példányt rendeltek az iskolák. Az online letöltések száma meghaladta a 60 ezret.
A jegybank támogatásával a Pénziránytű csaknem valamennyi tankönyve és munkafüzete ingyenesen jutott el a diákokhoz, az internetes tartalmak pedig szintén ingyen tölthetők le az alapítvány honlapjáról - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 16. 09:00, csütörtök | Belföld
NAV: éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje
Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld
Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt
Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".
2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld
Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket
Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket
