Városlista
2025. október 27, hétfő - Szabina

Hírek

2022. Február 23. 07:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítélték a nevelt lányával szexuális erőszakoskodó somogyi férfit

Elítélték a nevelt lányával szexuális erőszakoskodó somogyi férfit

Jogerősen tizenegy év fegyházbüntetésre ítélte a Pécsi Ítélőtábla kedden azt a somogyi férfit, aki szexuális cselekmények végzésére kényszerítette nevelt lányát - tájékoztatta a Pécsi Fellebbviteli Főügyészség az MTI-t.

A 44 éves vádlott egy somogyi településen élt élettársával, három közös gyermekükkel és a nő korábbi házasságából született kiskorú fiával és lányával - írta a vádhatóság.

A férfi a nevelt lányát fizikai bántalmazással fenyegetve, többnyire ittas állapotban rendszeresen szexuális cselekmények végzésére kényszerítette 2018 nyarától mintegy másfél éven át.

A védelem felmentés iránti fellebbezése folytán eljáró Pécsi Ítélőtábla - az első fokon eljáró Kaposvári Törvényszék októberi ítéletét helybenhagyva - a férfit tizenegy év fegyházbüntetéssel sújtotta tizennyolcadik életévét be nem töltött, nevelése alatt álló személy sérelmére fenyegetéssel, folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak miatt - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 27. 07:48, hétfő | Belföld

Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály

2025. Október 27. 07:46, hétfő | Belföld

Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás

Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon

2025. Október 27. 07:45, hétfő | Belföld

Folytatódik a változékony időjárás a héten is

2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Belföld

Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök

A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.