Hírek
2025. Március 24. 07:51, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Ellenzéki győzelmet hozott a budapesti időközi választás
Az érvényes szavazatok több mint felét megszerezve Varju László, a Demokratikus Koalíció (DK) jelöltje nyerte a vasárnapi időközi országgyűlési képviselő-választást Budapest 11-es számú választókerületében.
A XIII. kerület egy részét és a IV. kerület nagy részét lefedő, újpesti székhelyű egyéni választókerületben azért kellett időközi választást tartani, mert az itt 2022-ben a Demokratikus Koalíció, a Jobbik, a Momentum Mozgalom, az MSZP, az LMP és a Párbeszéd közös jelöltjeként mandátumot szerző Varju László december 6-án lemondott, miután a Kúria jogerősen pénzbüntetésre ítélte.
A Nemzeti Választási Iroda tájékoztató adatai szerint a leadott szavazatok 98,59 százalékának feldolgozottsága alapján Varju László 12 270 szavazatot, az összes voks 51,92 százalékát kapta. Renge Zsolt (Fidesz-KDNP) 8013 (33,9 százalék), Balog Csaba (Mi Hazánk Mozgalom) 1461 (6,18 százalék), a független Horváth Ildikó 1164 (4,93 százalék), a szintén függetlenként induló Szabó Bálint Gábor 649 (2,75 százalék), Preyer Máté Márk (Magyar Munkáspárt) pedig 77 szavazatot (0,33 százalék) szerzett.
A választókerületben több mint 73 ezren voltak jogosultak szavazásra. A feldolgozott szavazókörök választópolgárainak száma 72 266, közülük 33,03 százalék, 23 871 ember adta le szavazatát, 232-en érvénytelenül szavaztak.
Az időközi választás eredményét a külföldön leadott szavazatok hazaszállítását és megszámlálását követően az országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottság állapítja meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Május 12. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Gajdos László: a szennyező cégek Európa legnagyobb bírságára számíthatnak
2026. Május 12. 07:33, kedd | Belföld
Megalakult az új Országgyűlés – az IPOSZ szerint a kkv-kat érintő döntéseknél nagyobb szerepet kell kapniuk az érdekképviseleteknek
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével szombaton megalakult az új Országgyűlés.
