Városlista
2026. január 5, hétfő - Simon

Hírek

2018. Május 24. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: Kertész Róbert, az MTI tudósítója jelenti:

Először róttak ki börtönbüntetést Angliában házasságra kényszerítés miatt

Először róttak ki börtönbüntetést Angliában házasságra kényszerítés miatt

Első ízben róttak ki börtönbüntetést Angliában a kényszerházasságokat tiltó törvény alapján.

A közép-angliai Birmingham koronabírósága szerdán négy és fél év szabadságvesztésre ítélt egy nőt, aki saját lányát kényszerítette házasságra egy 16 évvel idősebb pakisztáni férfival.

A vád szerint az elítélt - akinek nevét az áldozat védelmére tekintettel nem hozták nyilvánosságra - családlátogatás ürügyével 2016-ban Pakisztánba csalta lányát, ahol fenyegetésekkel, sőt fizikai tettlegességgel rákényszerítette a házasságra.

A lány a házasságkötés idején épphogy betöltötte a 18. életévét, de anyja már öt évvel korábban is Pakisztánba vitte, ahol a férjjelölt - "házassági szerződés" gyanánt - szexuális kapcsolatot is létesített az akkor még csak 13 éves leánnyal.

A gyermekkorú lány terhes lett, és Angliába visszatérve abortuszon esett át. Körzeti orvosa már akkor feljelentést tett, de az anya annak idején azt mondta a brit hatóságoknak, hogy a terhesség "két tizenéves alattomban létesített szexuális kapcsolatának" következménye volt.

A 2016 szeptemberében kikényszerített pakisztáni házasságkötés után a fiatal lány a brit belügyminisztérium segítségével került vissza Nagy-Britanniába, és vállalta, hogy bíróság előtt tanúskodjon anyja ellen.

Nagy-Britanniában 2014-ben lépett életbe az a törvény, amelynek alapján szabadságvesztéssel sújtható bűncselekményt követ el az, aki mást akarata ellenére házasságra kényszerít. A szerdai bírósági végzéssel zárult eset azonban az első, amelyben a büntetőeljárás sikerrel járt, és tényleges szabadságvesztésről szóló jogerős ítéletet eredményezett, mivel még mindig ritka, hogy az ilyen esetek egyáltalán a vádemelésig eljussanak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld

Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét

Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.

2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását

2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld

Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét

Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.

2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld

Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra

Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.