Hírek
2018. Február 26. 19:33, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Előzetesben a rákóczifalvai kettős gyilkosság gyanúsítottja
A Szolnoki Járásbíróság hétfőn harminc napra elrendelte annak a 25 éves fiatalembernek az előzetes letartóztatását, aki a gyanú szerint február 19-én két férfit is halálra vert otthonaikban Rákóczifalván.
A végzés nem jogerős - közölte a Szolnoki Törvényszék Sajtóosztálya az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a férfit február 23-án, péntek este vették őrizetbe, és a nyomozás jelenlegi szakaszában aljas indokból, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberöléssel gyanúsítják.
A végzés nem jogerős, a gyanúsított és védője fellebbezést jelentett be, amiről az ügyben másodfokon eljáró Szolnoki Törvényszék dönt majd - olvasható a közleményben.
Az előzetes letartóztatás elrendelése nem elítélés, csupán a gyanúsított személyi szabadságának ideiglenes bírói elvonása, amit a bíróság jelen esetben azért látott indokoltnak, hogy a gyanúsítottat megakadályozza a szökésben, a hatóságok előli elrejtőzésben illetve újabb bűncselekmény elkövetésében - szerepel a közleményben.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság korábbi tájékoztatása szerint Rákóczifalván két férfit találtak holtan csütörtökön, a két szomszéd halálát idegenkezűség okozta.

Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok
Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások
A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.
2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld
Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén
Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.
2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz
Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.
