Hírek
2017. Május 29. 11:45, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Embercsempész bűnszervezet tagjai ellen emeltek vádat Győrben
Üzletszerűen és bűnszervezetben elkövetett embercsempészet miatt vádat emelt a Győri Járási és Nyomozó Ügyészség egy szír férfi és öt magyar társa ellen - tájékoztatta a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség az MTI-t.
A közlemény szerint a szír férfi, magyar élettársa, valamint ismerőseik és barátaik 2015 márciusában összesen 139 illegális bevándorlót szállítottak Magyarországról Ausztriába.
Az utaztatásért általában fejenként 300 eurót (több mint 90 ezer forintot) kértek, s összesen mintegy 23 400 euróra (körülbelül 7 millió forintra) tettek szert.
A szír férfi, aki a bűnszervezetet vezette, jelenleg előzetes letartóztatásban van.
Gál Katalin, a főügyészség szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy a szír férfi 49 éves, több évtizede él Magyarországon és szellemi munkával foglalkozott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 20. 15:00, szombat | Belföld
A polgármesterek fizetésének befagyasztását és a havi költségtérítés megszüntetését kezdeményezi a Tisza egy képviselője
2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról
Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld
Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten
Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.
2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld
Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.
