Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2020. Május 28. 06:11, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Embercsempész-hálózatot számoltak fel a Nyugat-Balkánon

Embercsempész-hálózatot számoltak fel a Nyugat-Balkánon

Nyolc feltételezett embercsempészt fogtak el szerdán a boszniai és a horvátországi rendőrség, valamint az Europol regionális irodájának közös akciója keretében

- számolt be a térség sajtója.A boszniai hatóságok beszámolója szerint az embercsempészek 45 migránst akartak az Európai Unió területére csempészni, amikor lefülelték őket.

A rendőrségi akció keretében mobiltelefonokat, számítógépeket és más, bűncselekmények elkövetésére alkalmas eszközöket foglaltak le. Az elfogottakat migránsok szállításával, rejtegetésével és csempészetével gyanúsítják. A feltételezések szerint az elfogottak Törökországból Bosznia-Hercegovinán, majd Horvátországon át Olaszországba akarták szállítani az illegális bevándorlókat.

Az úgynevezett nyugat-balkáni migránsútvonalat ugyan 2016-ban lezárták, de az illegális bevándorlók a Közel-Keletről és Afrikából továbbra is igyekeznek Törökországon, Görögországon, Észak-Macedónián, Szerbián és Bosznia-Hercegovinán keresztül az Európai Unió országaiba jutni. A nehéz útvonal miatt gyakran embercsempészek segítségét veszik igénybe, akik átlagosan fejenként ezer eurót kérnek szolgáltatásaikért.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld

Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását

Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.

2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld

Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból

Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.

2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld

Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt

Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.