Hírek
2016. Október 06. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Embercsempészés miatt előzetesbe került egy magyar nő
Egy hónapra előzetes letartóztatásba helyezett a Budai Központi Kerületi Bíróság egy magyar nőt, aki a megalapozott gyanú szerint szeptemberben több szír állampolgárt csempészett át Ausztriába
- tájékoztatta a Fővárosi Főügyészség szerdán az MTI-t. Ibolya Tibor fővárosi főügyész közleményében ismertette: a nő tavaly szeptemberben a Keleti pályaudvarnál állapodott meg több szír állampolgárral, akiknek nem voltak határátlépésre jogosító okmányai, hogy pénzért Budapestről Bécsbe viszi őket. A gyanúsított négy külföldit csempészett át a magyar-osztrák határon.
A határ átlépése után, onnan pár kilométerre az osztrák rendőrök ellenőrizték az autókat, a nő ezt észlelve gépkocsijával megfordult és elmenekült a helyszínről.
Közölték: a rendőrség a 40 éves nőt a napokban őrizetbe vette, a X. és XVII. kerületi ügyészség pedig "vagyoni haszonszerzés végett, több személynek segítséget nyújtva elkövetett embercsempészés megalapozott gyanúja miatt" indítványozta előzetes letartóztatását. A Budai Központi Kerületi Bíróság az ügyészi indítvány alapján a gyanúsítottat előzetes letartóztatásba helyezte a szökés, elrejtőzés, valamint a bűnismétlés veszélye miatt.
A végzés nem jogerős.
Az ügyben a Budapesti Rendőr-főkapitányság nyomoz.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld
Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban
A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.
2026. Július 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: a Tisza-kormány átfogó adóügyi módosító csomagot nyújtott be a parlamentnek
2026. Július 19. 08:34, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás aláírja a 17. alaptörvény-módosítást
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírja az alaptörvény tizenhetedik módosítását. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
