Hírek
2012. Január 02. 13:47, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Emelkedik az üzemanyagok ára, új benzincsúcs
Emeli bruttó 6-6 forinttal a 95-ös benzin, illetve a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol Nyrt., a benzin ezzel új történelmi csúcsra kerül, míg a gázolaj beállítja a régit.
Az emeléssel a benzin átlagára 412-414 forintra, a gázolajé pedig 433 forintra nő.
Az üzemanyagok az újév első napján a 2 százalékpontos áfa-emelés miatt drágultak: a forgalmi adó 25-ről 27-százalékra növelése 6, illetve 7 forinttal emelte a 95-ös benzin és a gázolaj átlagárát a számítások szerint.
A Mol Nyrt. a múlt héten a piaci változások miatt a benzin árát bruttó 5 forinttal emelte csütörtökön, a gázolaj ára akkor nem változott.
Tavaly január elején a benzin átlagára 360-361 forint, a gázolajé pedig 351 forint volt.
Az autósok 20-25 forintos árkülönbséget is tapasztalhatnak a kutaknál.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 30. 13:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: felszólítjuk a miniszterelnököt, azonnal hozza nyilvánosságra a von der Leyen-Magyar Péter paktum részleteit
2026. Május 30. 13:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: az uniós források hazahozatalának ára \"az orbáni korrupció\" megszüntetése volt
Egyetlen ára volt a 6000 milliárd forintos uniós források hazahozatalának: az orbáni korrupció folytatásának teljes megszüntetése - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán péntek este.
