Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2018. December 15. 19:07, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Észak-Amerika legnagyobb ismert nyers gyémántját találták meg Kanadában

Észak-Amerika legnagyobb ismert nyers gyémántját találták meg Kanadában

Az Észak-Amerikában valaha felszínre hozott legnagyobb nyers gyémántot, egy 552 karátos sárga gyémántot találtak Kanadában.

A Dominion Diamond Mines bányavállalat közleménye szerint a gyémántot októberben hozták a felszínre a kanadai Északnyugati területek távoli vidékén lévő Diavik gyémántbányában - írja a CNN hírportálja.

A társaság szerint a 33,74 milliméterszer 54,56 milliméteres gyémántot csiszolt formában fogják értékesíteni, de egyelőre túl korai lenne még meghatározni az értékét.

A sárga gyémánt túlszárnyalja annak a Diavik Foxfire névre keresztelt, 187,7 karátos, drágakő minőségű nyers gyémántnak a rekordját, amelyet 2015-ben hozott a felszínre a Diavik gyémántbányában az üzemeltető Rio Tinto cég.

Fotó: Illusztráció

Címkék: gyémánt

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 17. 07:34, szerda | Külföld

Az ügyész halálbüntetést javasol a Charlie Kirk elleni merénylet gyanúsítottjára

Az ügyész halálbüntetés javaslatával nyújtotta be a vádiratot a bírósághoz a Charlie Kirk elleni halálos merénylettel gyanúsított Tyler Robinson ügyében kedden.

2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld

A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett

A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.

2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld

Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat

Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.