Városlista
2026. július 15, szerda - Henrik

Hírek

2022. Július 19. 06:00, kedd | Belföld
Forrás: MTI/Fotók: police.hu

Eszméletlen sok fegyvereket és lőszert találtak egy értényi férfinál

Eszméletlen sok fegyvereket és lőszert találtak egy értényi férfinál

Arzenálra bukkantak a rendőrök egy idős német férfinál a Tolna megyei Értényben a napokban - tájékoztatott a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon hétfőn.

Azt írták: a 26 fegyvert vagy fegyverutánzatot és az 1128 lőszert a garázsában tartotta az egykor katonaként szolgáló 82 éves férfi, akinek csak a gyűjtemény egy részére volt tartási engedélye, a külföldről behozott fegyverekre nem.

A rendőrök azután tartottak szemlét az ingatlanban, hogy a hosszabb ideje Magyarországon élő gyanúsított feljelentést tett, amely szerint eltűnt hárommillió forint a számlájáról, valamint egy ismeretlen többször is korlátozta őt a szabad mozgásban, mert az utcai kiskaput lánccal, lakattal bezárta, és neki nem adott kulcsot.

A férfi ellen lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntette miatt indult eljárás.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.

2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld

Az Európai Bizottságtól várja a Fidesz, hogy elítélje a kormányt

A Tisza-kormány Európában példátlan módon bontja le a magyar demokráciát, korlátozza a demokratikus politikai versenyt és szűkíti a választójogot Magyarországon

2026. Július 15. 07:39, szerda | Belföld

Vb-2026 - Spanyolország a franciák legyőzésével a döntőben

Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.