Városlista
2026. március 9, hétfő - Franciska

Hírek

2011. Június 28. 14:25, kedd | Belföld
Forrás: HírTV

Extraalacsony lesz a hitel kamata

Extraalacsony lesz a hitel kamata

Évekkel rövidebb lehet a diákhitel törlesztése, miután júliustól minden idők legalacsonyabb szintjére csökken a hitel kamata.

 

A jövő hónaptól a jelenlegi 8 és fél százalék helyett 8 százalék lesz a kamat, és ez a szint marad év végéig, a decemberi kamatdöntésig. A Diákhitel Központ kommunikációs igazgatója az alacsony kamatszintet a Magyar Nemzetnek azzal magyarázta: ez a kölcsön nem függ a svájci frank árfolyamától, mivel a központ a hitelkeret egy részét a forintpiacról, másik részét pedig az Európai Fejlesztési Banktól szerzi be, kedvező feltételek mellett. (da)

hírTV

Címkék: kamat

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.

2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot

A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.

2026. Március 09. 10:00, hétfő | Belföld

Iráni konfliktus - Szijjártó Péter: 76 utassal a fedélzetén landolt a mai mentesítő járatunk Budapesten

Hetvenhat utassal a fedélzetén landolt \"a mai mentesítő járatunk Budapesten\" - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap este a Facebook-oldalán.

2026. Március 09. 07:31, hétfő | Belföld

Két független jelöltet győzött le a Fidesz Kazincbarcikán

Orbán Viktor a Tisza felett aratott hatalmas győzelemről ír közösségi oldalán.