Hírek
2021. Március 14. 09:52, vasárnap |
Belföld
Forrás: infováros/police.hu
Ez már nem diákcsíny
Veréssel fenyegetve zaklatta osztálytársát egy 18 éves fiatal.
A nagyatádi nyomozók zaklatás miatt indítottak eljárást egy csurgói iskola diákjával szemben, aki 2020 decemberében a nála három évvel fiatalabb osztálytársát telefonon keresztül, illetve több szöveges üzenetben is veréssel fenyegette meg, hogyha „beteszi a lábát az iskolába” – közölte a rendőrség.
Az egyenruhások a feltételezett elkövetőt zaklatás vétség megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki. A 18 éves férfi beismerő vallomása során úgy nyilatkozott, hogy megbánta tettét, fenyegetéseit pedig nem gondolta komolyan.
A rendőrök a szükséges nyomozati cselekményeket elvégezték, és eljárás során keletkezett iratokat a napokban vádemelési javaslattal küldték meg a Nagyatádi Járási Ügyészség részére.
A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet, hogy az ilyen zaklatásnak (cyberbullying) erős, negatívan befolyásoló hatása van, a zaklatás áldozata nem tudja élni a mindennapi életét a zaklató tevékenységének következtében – például mert állandóan félelemben, vagy bizonytalanságban él. Az internethasználat terjedésével az online zaklatás is egyre nagyobb gondot okoz a mindennapokban.
A szülőknek meg kellene érteni, és el kell fogadni az online világ térnyerését. Az nem megoldás, hogy a gyermektől elveszik az eszközöket, vagy titokban elolvassák a levelezéseiket. Fontos, hogy a gyerekkel beszélgessen a szülő, legyen meg a bizalom, mert csak így mer segítséget kérni a gyermeke, ha bajban van – tette hozzá a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
