Városlista
2026. július 15, szerda - Henrik

Hírek

2019. Október 16. 09:29, szerda | Belföld
Forrás: mti - ilusztráció: pixabay

Fegyverarzenállal lépte át a határt egy szerb férfi Röszkén

Fegyverarzenállal lépte át a határt egy szerb férfi Röszkén

Harminc lőfegyvert, köztük két géppisztolyt, hangtompítókat, lőszereket találtak a pénzügyőrök egy szerb férfinál Röszkén - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-t.

Némedi-Varga Éva, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Csongrád Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense közölte, egy belépésre jelentkező szerb autó ellenőrzése során a pénzügyőrök felfigyeltek a sofőr ideges viselkedésére, ezért tüzetesen átvizsgálták az autót.

A kocsi üzemanyagtartályából 28, különböző gyártmányú pisztoly, két Scorpio 765-ös géppisztoly, valamint kilenc hangtompító és ötszáz különböző kaliberű lőszer került elő - tudatta az alezredes.

A pénzügyőrök az illegális fegyverszállítmányt és a sofőrt feljelentéssel átadták a rendőrségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.