Városlista
2025. november 12, szerda - Jónás, Renátó

Hírek

2023. Február 28. 07:50, kedd | Életmód
Forrás: mti

Fehér Ház: a kormányon belül nincs egyetértés a vírus eredetéről

Fehér Ház: a kormányon belül nincs egyetértés a vírus eredetéről

Az amerikai energiaügyi minisztérium elképzelhetőnek tartja, hogy a kórokozó egy kínai laboratóriumból szabadult ki.

John Kirby az amerikai elnöki hivatal Nemzetbiztonsági Tanácsának koordinátora sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, hogy az elnök tényeket akar látni a járvány eredetével kapcsolatban, de a vizsgálat még nem tart ott. Mint mondta, amint elegendő információ gyűlik össze, és készen állnak annak megosztására az amerikai emberekkel és kongresszussal, megteszik.

A Fehér Ház nemzetbiztonsági illetékese megjegyezte, hogy a hírszerzői közösségen belül sincs konszenzus a koronavírus származásával kapcsolatban. Kérdésre válaszolva közölte, hogy nem tudja megerősíteni az ezzel kapcsolatban megjelent sajtóinformációkat.

A hétvégén a The Wall Street Journal és a The New York Times arról írt, hogy a vírus eredetének vizsgálata során az amerikai energiaügyi minisztérium arra az eredményre jutott "alacsony megbízhatóság" mellett, hogy a vírus egy kínai laboratóriumból, Vuhan városából került a környezetbe véletlenül és kezdett el terjedni.

A sajtóhírre reagálva a kínai külügyminisztérium szóvivője hétfőn rágalomról beszélt, s azzal vádolta az Egyesült Államokat, hogy próbája befeketíteni Kínát, és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) Kínával közösen végzett vizsgálatára hivatkozott, amely "rendkívül valószínűtlennek" nevezte a koronavírus laboratóriumi eredetét.

Címkék: koronavírus

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 12. 07:22, szerda | Életmód

Idén ugyanannyit szánnak a magyarok karácsonyi ajándékra, mint tavaly egy kutatás szerint

Az idén ugyanannyit terveznek költeni a magyarok karácsonyi ajándékra, mint tavaly, átlagosan 75 ezer forintot a Yettel országos reprezentatív kutatása szerint.

2025. November 11. 07:39, kedd | Életmód

November végéig lehet szavazni az Év fájára

November 30-ig lehet szavazni az Év fájára, amelynek három jelöltje a kecskefűz, a hamvas éger és a rezgő nyár - közölte az Országos Erdészeti Egyesület hétfőn az MTI-vel.

2025. November 11. 07:32, kedd | Életmód

AM: új elemekkel bővült a Hungarikumok Gyűjteménye és a Magyar Értéktár

A Hungarikum Bizottság döntése szerint két új érték került be a Hungarikumok Gyűjteményébe, a magyar nyereg és a Pető-módszeren alapuló Konduktív Pedagógia Rendszer