Városlista
2026. július 2, csütörtök - Ottó

Hírek

2024. December 13. 07:39, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Felhős, borult idő várható a hétvégén

Felhős, borult idő várható a hétvégén

Jellemzően felhős, borult időjárás várható a hétvégén, sokfelé eshet kisebb mennyiségű eső, hó, havas eső.

A hőmérséklet csúcsértéke kevéssel 0 Celsius-fok felett lesz, éjszakánként fagyra kell számítani - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttatott el az MTI-hez.

Pénteken a többé-kevésbé összefüggő felhőtakaró nyugat felé tolódik, így északkelet felől lassan csökken a felhőzet. Számottevő csapadék nem lesz, a keleties szél csak kevés helyen élénkül meg, de estétől Sopronnál már előfordulhatnak erős széllökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 2 és 5 fok között alakul.

Szombaton délnyugat felől megvastagszik a felhőzet, főleg északkeleten lehet több-kevesebb napsütés a nap első felében. Több helyen várható csapadék: délen eső, havas eső, északon havas eső, hó lesz a jellemző, helyenként ónos esőre is számítani kell, éjjel ködfoltok is lehetnek. A délkeleti, majd délnyugati szél időnként megélénkül. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet döntően mínusz 5 és mínusz 1 fok között alakul, a fagyzugokban hidegebb is lehet, a csúcsérték 0 és plusz 5 fok között várható.

Vasárnapra virradóra ködfoltok képződhetnek. Napközben közepesen vagy erősen felhős időre kell számítani, helyenként valószínű kisebb vegyes halmazállapotú csapadék. Az északnyugati, nyugati szél megélénkül, több helyen megerősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 7 és 0, a legmagasabb 1 és 8 fok között alakul.

Címkék: időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld

Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója

A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.

2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld

Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly

Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld

Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét

2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról

A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.