Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2014. Április 08. 11:38, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Fokozott ellenőrzést tart az adóhivatal Észak-Magyarországon

Fokozott ellenőrzést tart az adóhivatal Észak-Magyarországon

Fokozott ellenőrzésekbe kezdett az észak-magyarországi régióban a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kereskedelmi és szolgáltatói vállalkozóknál - tájékoztatta a testület sajtóreferense az MTI-t kedden.

Körtvélyesi Zsuzsanna azt közölte, hogy a virág- és dísznövény-kereskedők, autógumi forgalmazók és szervizek, vendéglátóhelyek, szépségszalonok, ruhatisztítók, taxisok, iskolai büfék és webáruházak számíthatnak ellenőrzésre.
A revizorok hétvégén és az esti órákban is ellenőrzik a számla- és nyugtaadást, a forgalmazott árucikkek eredetét és a foglalkoztatás szabályszerűségét.
Az ellenőrzések célja a versenysemlegesség biztosítása, az adóelkerülés kiszűrése, és a fogyasztók védelme - tette hozzá, megjegyezve: az ellenőrök fokozott figyelmet fordítanak továbbá az online pénztárgépek bevezetésével kapcsolatos kötelezettségek vizsgálatára, illetve szükség esetén segítik, tájékoztatják az adózókat a jogszerű működés érdekében.

Címkék: Gazdaság-NAV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól