Hírek
2024. Február 01. 07:23, csütörtök |
Külföld
Forrás: Katasztrófavédelem
Földrengés volt Ausztriában
Magyarország nyugati részén is érezték a 4,5-es magnitúdójú földmozgást.
A Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriumának közleménye szerint február 1-jén magyarországi idő szerint hajnali 2 óra 59 perckor 4,5-ös magnitúdójú földrengés volt Ausztriában, Bécsújhelytől mintegy 33 kilométerre délnyugatra Gloggnitz település mellett.
A földmozgást Sopronban és Szombathelyen a magasabb épületszinteken a lakosság is érezte. Károkról eddig nem érkezett bejelentés a katasztrófavédelemhez.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 12:00, szombat | Külföld
Franciaországban több mint 140 ezer embert telepítettek ki az erdőtüzek miatt, az államfő a hadsereg mozgósítását kérte
A Franciaország délnyugati részén pusztító erdőtüzek miatt az elmúlt két napban mintegy 141 ezer embert kellett kitelepíteni a belügyminiszter szerint.
2026. Július 24. 12:00, péntek | Külföld
A Brent olajfajta ára tovább emelkedett, már 96 dollár fölött jegyzik
Tovább nőtt, június eleje óta legmagasabb szintre emelkedett a kőolaj jegyzése csütörtök reggel az egyre mélyülő közel-keleti konfliktus hatására.
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Külföld
Az elektromos és hibrid autók húzták az uniós újautó-piacot júniusban
2026. Július 21. 13:00, kedd | Külföld
Az OTP bankot vesz a Baltikumban
Az OTP Bank megállapodást írt alá a balti régió harmadik legnagyobb bankcsoportja, a Luminor megvásárlásáról a Blackstone által kezelt magántőkealapokból álló konzorciummal, és a DNB Bankkal
