Hírek
2025. Január 08. 07:57, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Gulyás Gergely: a távozó amerikai nagykövet és adminisztráció kisstílű bosszúja Rogán Antal szankciós listára helyezése

A távozó amerikai nagykövet, David Pressman és a demokrata adminisztráció kisstílű bosszújának nevezte a Miniszterelnökséget vezető miniszter azt, hogy Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert szankciós listára helyezte az Egyesült Államok.
Gulyás Gergely kedden az MTI-nek telefonon nyilatkozva azt mondta: mindez újabb bizonyítéka annak, hogy a leköszönő amerikai adminisztráció és nagykövet bosszút akar állni azért, mert Magyarország és a magyar kormány Donald Trumpot támogatta a választási kampányban, és a január 20-án hivatalba lépő amerikai elnök is minden más külföldi politikusnál többet hivatkozott pozitív példaként Orbán Viktorra, illetve Magyarország kormányára.
David Pressman és a demokrata adminisztráció azonban a magyar-amerikai kapcsolatokban a múlthoz tartozik
– hangsúlyozta a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Ezért ez "a legfeljebb néhány hétig hatályos kisstílű és megalapozatlan bosszú" is csak arra fog emlékeztetni, hogy volt olyan nagykövete az Egyesült Államoknak, aki hivatali kötelezettségeit megsértve, a bécsi egyezményt semmibe véve nem a vendéglátó országgal való jó kapcsolat kialakításán dolgozott, hanem a kormány megbuktatásáért tett meg mindent – fogalmazott Gulyás Gergely.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 10. 08:05, hétfő | Belföld
Versenyhivatal: nem volt egyértelmű a DIGI tájékoztatása a díjkorrekcióról, 111 millió forintos bírságot kapott
2025. Február 10. 08:04, hétfő | Belföld
A hét elején még napos idő várható, majd beborul az ég és megnő a csapadék esélye
A hét első napjaiban még többfelé lehet akár többórás napsütés is, de éjszakánként kemény fagyokra kell készülni és napközben is jellemzően 4-9 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet.
2025. Február 09. 09:51, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai
A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:
2025. Február 09. 09:50, vasárnap | Belföld
MOHU: a hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros
A hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros – közölte a MOHU szombaton az MTI-vel.