Városlista
2026. április 15, szerda - Tas, Anasztázia

Hírek

2021. Február 19. 08:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

György István: összefogásra van szükség a mihamarabbi oltásokért

György István: összefogásra van szükség a mihamarabbi oltásokért

Széleskörű összefogásra van szükség, hogy minél hamarabb a lehető legtöbben megkapják a koronavírus elleni oltást

- közölte a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára, az oltási munkacsoport vezetője csütörtökön a Facebook-oldalán.

György István bejegyzése szerint a kormány a kórházakra, a háziorvosokra és a szakrendelőkre is számít az oltások során, de partnerként tekint az önkormányzatokra is, ezért egyeztetést folytat a Magyar Önkormányzatok Szövetségének és a Budapesti Önkormányzatok Szövetségének vezetőivel.

"A koronavírus-járvány ellen egyetlen hatékony fegyverünk a vakcina" - írta az államtitkár, aki ezért minden városvezetőt arra kér, hogy segítse az oltási folyamatot, és növelje a bizalmat az oltóanyagok iránt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 14. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: megtartjuk és kijavítjuk a déli határkerítést, nem fogadunk el semmilyen paktumot

Magyarország nagyon szigorú álláspontot képvisel az illegális migráció kapcsán, nem fogad el semmilyen paktumot, allokációs mechanizmust -

2026. Április 14. 07:17, kedd | Belföld

Választás 2026 - Az államfő egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit

Sulyok Tamás köztársasági elnök személyes egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit a szerdai napra - tette közzé az államfő hétfői Facebook-bejegyzésében.

2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak

Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent