Hírek
2022. Március 31. 14:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Hamarosan indul a földgázbetárolási időszak
Áprilisban elkezdődik a hazai földgáztárolók feltöltése, a 2022-2023-as gázévre a MEKH 1,87 milliárd köbméter földgáz betárolását írta elő az egyetemes szolgáltató MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. számára,
amit október 1-jéig kell a tárolókban elhelyeznie - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) az MTI-vel csütörtökön.
A tárolókban a lakosság biztonságos ellátása érdekében kötelezően elhelyezendő földgázkészlet mennyiségét a MEKH az egyetemes szolgáltató szolgáltatási területén az elmúlt százhúsz hónapban mért legmagasabb téli időszaki fogyasztást figyelembe véve határozza meg.
A hazai földgáztárolók feltöltése áprilistól szeptember végéig tart. Az egyetemes szolgáltató által kötelezően betárolandó készlet elhelyezése mellett ebben az időszakban zajlik a földgázkereskedők által, üzleti döntésen alapuló mennyiségek betárolása is.
A hivatal közleményében kiemelte, hogy a lakosság biztonságos gázellátását a folyamatos behozatal és a hazai kitermelés mellett a tárolókban elhelyezett földgázkészletek garantálják.
Az összes magyarországi tárolói kapacitás 6,33 milliárd köbméter. A tárolói engedélyesek Hajdúszoboszlón, Zsanán, Pusztaedericsen, Kardoskúton és Algyőn üzemeltetnek tárolókat.
A földgáztárolói készletszint alakulása hónapról hónapra nyomon követhető a MEKH honlapján ( http://www.mekh.hu/magyarorszag-foldgaztaroloinak-keszletszint-alakulasa).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld
Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás
2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld
A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között
Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.
2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak
Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős
