Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2019. Szeptember 17. 17:01, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Hamis adatokkal segített útleveleket igényelni egy ügyintéző Zalaegerszegen

Hamis adatokkal segített útleveleket igényelni egy ügyintéző Zalaegerszegen

Hivatali visszaélés és közokirat-hamisítás miatt emeltek vádat egy zalaegerszegi, kormányablakban dolgozó szakügyintéző ellen, aki 16 esetben, többségében külföldieknek, hamis adatokkal segített útlevelet igényelni

– tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t. Pirger Csaba közölte: a jelenleg 37 éves zalaegerszegi nő közreműködésével 2017 áprilisa és szeptembere között – részben ismeretlen személyek – más nevére szóló magyar személyi igazolványok felhasználásával, azok adataival, de saját fényképeikkel jutottak valótlan tartalmú magyar útlevélhez. A vádiratban 16 eset szerepel, amelyekben egy 52 éves zalalövői férfi a másodrendű vádlott, illetve további két útlevéligénylő ellen is vádat emelt a Zalaegerszegi Járási Ügyészség.

A másodrendű vádlott azzal kereste meg az általa 2013 óta ismert ügyintézőt, hogy „van néhány süketnéma ismerőse”, akik külföldi munkavállalás miatt szeretnének útlevelet, és segíteni akar nekik, hogy megkönnyítse az ügyintézésüket. Valójában a nő létező magyar emberek adatait felhasználva, többségében román állampolgárok részére állított ki valótlan tartalmú magyar útleveleket.

A személyesen is megjelent ügyfelek az 52 éves férfi közreműködésével a kész útlevelek átvételét minden esetben a zalaegerszegi kormányablakhoz kérték, az útlevéligénylő lapon is a másodrendű vádlott telefonszámára kértek SMS-üzenetet. Az ügyintéző annak ellenére elfogadta az útlevélkérelmeket, hogy az integrált okmányrendszer hat esetben is figyelmeztető jelzést adott, mert korábban elveszettként bejelentett személyi igazolványokat használtak fel az igényléskor.

Arra is volt példa, hogy egy 40 éves keszthelyi lakos a sógorától ismeretlen körülmények között megszerzett személyi igazolvánnyal készíttetett útlevelet az ügyintézővel, aki látta, hogy a fényképek és az aláírások nem azonosak.

Az ügyintézőnek mindezek mellett azért is felelnie kell, mert 2017 augusztusában egy Major Bélaként bemutatkozó személy kérésére a számítógépes nyilvántartásból – ugyancsak hivatali helyzetével visszaélve – jogszerűtlenül lekérdezte és kiadta egy budapesti lakás lakcímére bejelentett személyek adatait.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta